Tipy pro vaše podnikání

Chcete slevu na tankování? Ověřte si raději, kolik vás ta sleva bude stát.

09.07.2016

Levnější tankování vám dnes nabídne kdekdo – od mobilního operátora přes poskytovatele kreditních karet až po obchodní řetězce a samotné čerpací stanice. Případně se na slevě můžete domluvit i přímo s nějakou čerpací stanicí ve vašem okolí. I zde ale platí, že „slevy nejsou zdarma“.

CCS zdražuje. Vezme si i přes 2 Kč za každý natankovaný litr

23.05.2016

Ne každá tankovací karta vám umožní ušetřit při tankování. S některými (jako od CCS) naopak zaplatíte nemalý servisní poplatek, který poslední dobou výrazně roste.

Podnikatelé najdou formuláře na jednom místě

20.05.2016

Podnikatelé již nemusí složitě vyhledávat formuláře státní správy na řadě různých pracovišť a webů. Formuláře s dopadem na podnikatele totiž uveřejňuje nově Ministerstvo průmyslu a obchodu na jednom místě - na portálu BusinessInfo.cz.

Tankovací karty: sleva, nebo přirážka? Srovnání v týdeníku Ekonom

07.03.2015

Týdeník Ekonom píše o firemních tankovacích kartách. Sleva 1,20 Kč/l, kterou získávají klienti AXIGONU bez ohledu na výši jejich výtoče vychází jako jedna z nejlepších na trhu. A co vy? Máte slevu na tankování, nebo platíte servisní poplatek za každý natankovaný litr?

Všichni mluvili o levnější elektřině v roce 2015. Jaká je ale realita?

21.01.2015

Koncem roku 2014 jsme ze všech stran slýchali o tom, jak v roce 2015 poklesnou ceny elektřiny, a řada dodavatelů už znovu naléhavě vybízela klienty, aby se jim „upsali“ na další roky.

Jak získat zpět DPH za tankování v zahraničí?

26.06.2014

Daně činí značnou část z ceny paliva. Český plátce DPH si ale nemůže odečíst DPH z platby za pohonné hmoty, které pořídil u čerpací stanice v zemi EU, jelikož místem plnění není Česká republika. Můžete ale požádat o vrácení daně zaplacené v jiném členském státě. Existují v zásadě tři způsoby.

Jak vymoci vlastní pohledávky?

11.06.2014

Jedním z hlavních důvodů vyhlášení konkurzů na malé a střední firmy je druhotná platební neschopnost (firmy nejsou schopny hradit své závazky, jelikož nedostaly uhrazeno od svých odběratelů). Jak se bránit?

Jak se vyhnout zdražování povinného ručení?

28.05.2014

Ceny povinného ručení se odrazily od dna a začaly růst. Vede k tomu řada faktorů – paušální platby hasičům, odvody do Fondu zábrany škod a především dopady nového Občanského zákoníku. Posledně jmenované zatím nikdo neumí přesně vyčíslit. Dá se tomu zdražování nějak vyhnout? Požádali jsme našeho partnera Generali Pojišťovnu o pár tipů z této oblasti.

Jak ušetřit na elektřině, aniž byste se museli uvázat na dobu určitou?

08.11.2013

Řada velkých dodavatelů elektřiny se chlubí, jak zlevňuje elektřinu. Nabízejí „neodolatelné slevy“, pokud se zavážete na dobu určitou. Ušetříte ale skutečně? Podívejte se na srovnání cen elektřiny, které v rámci pravidelného monitoringu trhu provedl náš tým produktových specialistů.

Začínám podnikat - bude pro mě vhodnější podnikat jako živnostník nebo "eseróčko"?

16.08.2013

Nejčastěji budete jako začínající podnikatel volit mezi „osobou samostatně výdělečně činnou“ (tzv. OSVČ) nebo „eseróčkem“ (společností s ručením omezeným - s.r.o.), a proto stručně představíme plusy a minusy obou variant.

stránka 1 z 2
Tankovací karty

uzivatel_zmena_prihlaseni